Start w najmłdszym wieku

Trening Tenis 10

TENNIS SCHOOLS jest to projekt dla dzieci poniżej 10 roku życia wspierany przez PZT

Podczas samych treningów dzieci rozwijają swoje cechy motoryczne,koordynację ruchowa własnego ciała. W następnym etapie poznają podstawowe uderzenia na korcie, które maja przygotować do kolejnych etapów rozwoju tenisowego . Wymiary kortu,rodzaj kortu oraz charakterystyka zajęć jest dostosowana do kategorii wiekowej.

Tenis 10

  • Wiek do 5-6 lat – 2014-2015

W tej kategorii wiekowej zajęcia są prowadzona na ,,mini ”kortach, a dzieci odbijają piłeczki z gąbki, 75% wolniejsze od tradycyjnych piłek. Na zajęciach sa wprowadzane rożnego rodzaju sprzęty tenisowe , które pomagają najmłodszym poznać podstawy tenisa i sprawiaja ,że mali adepci tenisa chętnie uczęszczają na treningi.

  • Wiek do 7-8 lat – 2013-2012 Kategoria czerwona

Treningi przeznaczone zarówno dla dzieci początkujących, jak i tych, którzy brali udział w kategorii niebieskiej . Na tym etapie mlodzi adepci poznają wszystkie uderzenia tenisowe, pracujemy z nimi nad elementami technicznymi,koordynacją ruchowa i pierwszymi sygnałami taktycznymi na korcie . Dbamy także o rozwój sprawności ogólnej ciała .

  • TENNIS SCHOOLS – kategoria pomarańczowa

W tej konfiguracji treningi odbywają sie jeszcze na skróconym korcie ale już przez normalna siatkę . Piłka jest o 50 procent wolniejsza od dorosłej , a treningi urozmaicamy przez plan treningowy który przygotowuje do rozegrania akcji meczowych nie zapominając o aspekcie technicznym.

  • TENNIS SCHOOLS – kategoria zielona

W tej kategorii wiekowej uczymy zawodników jak zastosować wszystkie podstawowe rozwiązania taktyczne w poszczególnych sytuacjach meczowych. Naturalna procedura jest kontynuowaniu procesu sprawności ogólnej oraz koordynacji ruchowej . Piłka, którą grają zawodnicy w kategorii zielonej, jest o 25 procent wolniejsza od standardowej. Treningi odbywają się na pełnowymiarowym korcie.

Szkolenie dzieci

Elite Tennis Akademy stawia na wychowanie dzieci poprzez aktywność fizyczna to odpowiedzialne zadanie, do którego podchodzimy bardzo poważnie na różnych płaszczyznach . Pamietajmy , że w wieku wczesnoszkolnym rozpoczyna się szereg uzupełniających zajęć przedszkolnych i szkolnych, które wymagają od dziecka pracy w grupie, budowania relacji rówieśniczych,zainspirowana poszczególnym sportem.

Dzieci w tym wieku nie powinny specjalizować się w jednej, konkretnej dyscyplinie sportu. Jeżeli widzimy, ze zainteresowania wyraźnie kierują się w stronę konkretnego sportu, warto oczywiście, aby rodzice zachęcali do rozwoju w tej formie, jednak nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Pozostały czas warto spożytkować na inne formy ogólnorozwojowej aktywności. Na etapie dzieciaka proponujemy opiekę nad dzieckiem oraz wsparcie specjalistów z zakresu tenisowego , przygotowania motorycznego, fizjoterapeutów.

Gotowy do pracy z nami ???